Wednesday Dec 20, 2023

Teplá vlna s Liberty: Naše tváre nevidíte, lebo sa necítime v bezpečí, hovorí dvojica queer študentstva

V novom špeciálnom vydaní Teplej vlny sme sa rozprávali s dvojicou queer študentstva, ktorá otvorene hovorí o predsudkoch na školách. Moderátorka Liberty Blake Simon ich pravidelne stretáva na podujatiach QueerTimeOut Ligy za duševné zdravie. Ich príbehy nepochopenia a nebezpečia ktoré dennodenne zažívajú, vnesú slzy každému človeku, ktorý chápe že ľudia by sa mali cítiť bezpečne a sú si predovšetkým rovní. Realita je však úplne iná.
 
Epizóda je výnimočná aj preto, že o svojich starostiach hovoria anonymne, zoznámte sa so Celeste a Skyler: „To že naše tvare nevidíte je iba preto lebo sa na Slovensku necítime v bezpečí. Prosím zmente to,“ vravia. Čo by im pomohlo? 
 
Teplá vlna je podcast Divadla NOMANTINELS, v ktorom sa rozprávame so zaujímavými osobnosťami a ľuďmi zo slovenskej queer komunity o ich živote, inšpiratívnych veciach, ktorými sa zaoberajú a odvahe, ktorá im pomohla prekonať predsudky okolia. 
 
Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR a Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným formám intolerancie.
 
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislava a Bratislavský samosprávny kraj.

Comments (0)

To leave or reply to comments, please download free Podbean or

No Comments

Copyright 2022 All rights reserved.

Podcast Powered By Podbean

Version: 20240320